06:50, Вчора
Місія ЮНЕСКО має приїхати до Харкова в березні
Відвідання Харкова місією ЮНЕСКО для моніторингу пошкодженої культурної спадщини області очікується у березні.
Про це Харків Times дізнався з повідомлення у Telegram начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова.
Харківська ОВА продовжує тісно співпрацювати з Міністерством культури та стратегічних комунікацій стосовно відновлення й збереження пам‘яток культури.
«Тримаємо контакт з міжнародними організаціями, щоб залучити якомога більше ресурсів, адже ворог щосили намагається знищити нашу історію, спадщину та ідентичність», – написав він.
Місія здійснить аналіз і оцінку руйнувань Держпрому, а також визначить подальші заходи для відновлення.
Під охороною ЮНЕСКО знаходяться й інші важливі об’єкти області, зокрема Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди. Він також був під ворожими ударами. «Наразі і Харківська ОВА, і ЮНЕСКО готові до підписання меморандуму щодо початку консерваційних робіт. На сьогодні вже розробили проектно-кошторисну документацію та виконали низку підготовчих робіт», – йдеться у повідомленні.
Тим часом, поки міжнародні чиновники збираються у дорогу, російські війська вчергове підтвердили, що їм абсолютно байдуже і статуси пам’яток, і захист ЮНЕСКО. Увечорі 31 січня кілька російських ракет вдарили по Одесі. Зокрема, одна з них вибухнула біля готелю Брістоль (побудований в 1898–1899 роках за проектом архітекторів Олександра Бернардацці і Адольфа Мінкуса) на вулиці Італійській (у нещодавньому минулому – Пушкінська) в середмісті. Він знаходиться в кварталі від історичного района міста, що визнаний всесвітньою культурною спадщиною ЮНЕСКО, і входить до його буферної зони. Судячи з фото та повідомлень місцевих ЗМІ, на даху готелю виникла пожежа, пошкоджений фасад, всередині впали стелі. Відомо про трьох постраждалих, в їхньому числі – працівниця готелю. Внаслідок вибухів вибило шибки та пошкодило фасади у літературному, історико-краєзнавчому, археологічному музеї та музеї західного та східного мистецтва, а також у філармонії. І важко не погодитись з колегами з «Думської», які закінчують свої матеріали фразою «СМЕРТЬ РОСІЙСЬКИМ ОКУПАНТАМ!».
Як повідомляв Харків Times, 28 жовтня близько 21:00 російська авіабомба вдарила у саме серце залізобетонного Харкова – будівлю Держпрому на центральній площі Свободи, яку більш як за рік до того, 7 вересня 2023 року, ЮНЕСКО внесло до Міжнародного списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом.
30 жовтня мер Харкова Ігор Терехов ініціював онлайн-зустріч з головою Бюро Організації Обʼєднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) в Україні Кʼярою Децці Бардескі. Розмова була присвячена відновленню пошкодженої після російської атаки 28 жовтня будівлі Держпрому. Мер наголошував на необхідності привернути увагу міжнародної спільноти до воєнних злочинів рф проти культурної спадщини, а також підкреслив важливість термінової консервації будівлі в умовах наближення зими, щоб у подальшому відновити її в автентичному вигляді.
11 грудня, під час першого дня роботи 19-го засідання Комітету ЮНЕСКО із захисту культурних цінностей у випадку збройного конфлікту, було прийнято рішення про застосування в екстреному порядку механізму «спеціального моніторингу» (ad hoc monitoring) щодо Будинку Державної промисловості у Харкові. Україна – перша в світі держава, де буде застосований цей механізм.
Інформує times.kharkiv.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
06:50
Вчора
ТОП новини
Спецтема
live comments feed...