• Головна
  • БЗВП потрібна, щоб людина, якщо з нею щось трапиться, не могла сказати, що її не підготували — Філімонов.«Штамп на папері»
20:34, 14 січня

БЗВП потрібна, щоб людина, якщо з нею щось трапиться, не могла сказати, що її не підготували — Філімонов.«Штамп на папері»

Командир 108-го окремого батальйону Вовки Да Вінчі капітан Сергій Філімонов в інтерв'ю Radio NV розкритикував базову військову підготовку в Україні та у країнах НАТО.

«Про що БЗВП(базова військова підготовка — Ред.)? Для того, аби людина юридично, якщо з нею щось трапиться, не могла сказати, що її не підготували. Це штамп на папері. Чи є рівень БЗВП — хоч у нас, хоч у Європі — таким, який може підготувати бійця до бойових дій у сучасній війні в Україні? Ні», — сказав Філімонов в ефірі Radio NV.

Комбат Вовків Да Вінчі наголосив, що кожен командир має проводити підготовку своїх бійців, незалежно від того, піхотинці вони чи водії, артилеристи або механіки, оскільки«у кожному батальйоні, підрозділі є свій стиль, своє розуміння, тактика застосування».

«Щодо піхоти. Тебе можуть навчити стріляти з автомата, кинути гранату або накласти турнікет. Цього недостатньо. Щоби ти воював у конкретному підрозділі(це навіть по книжці), ти маєш пройти злагодження в цьому підрозділі. Злагодження відділення, взводу, роти і батальйону. Процес навчання людини, яка після БЗВП потрапила в підрозділ, мінімум два місяці. А якщо ми говоримо про поповнення батальйону 10−15 людьми на місяць, після того як вони пройшли БЗВП в різних частинах України, то ці люди не злагоджені, не отримали необхідних знань», — пояснив Філімонов.

Він запевнив, що у нього ніколи не було проблем з підготовкою бійців, навіть коли до запровадження обов’язкової БЗВП на неї був лише місяць.

«У мене ніколи не було проблеми, щоби боєць сказав, що він не підготовлений. Навпаки, усі бійці відчували себе підготовленими набагато краще, ніж усі сусіди на фронті. Тому є приклади в українській армії, у різних підрозділах, у яких є дуже сильна внутрішня школа БЗВП, де людей навчають, вони впевнено почуватимуться на будь-якій посаді. Є такі навчальні центри, бази підготовки, на яких готують. Є хороший приклад, як це треба робити. Просто витрачати [на це потрібно] місяць-півтора. А зараз буде два на підготовку бійців, аби стояв штамп на папері, — я вважаю це недоцільним», — підсумував комбат Вовків Да Вінчі.

27 грудня 2024 року головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що в Україні збільшать термін підготовки мобілізованих до бойових дій з 1,5 до 2 місяців.

З 1 листопада 2024 року термін базової загальновійськової підготовки в Україні збільшили з 30 до 45 днів. Це дозволило розширити програму, додати більше практики та відповідно краще готувати рекрутів, розповідали у Сухопутних військах.

Інформує nv.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...