• Головна
  • Змінилася ситуація з працевлаштуванням українських біженців у Німеччині
23:12, 25 лютого

Змінилася ситуація з працевлаштуванням українських біженців у Німеччині

Українським біженцям у Німеччині не так просто влаштуватися на роботу. Незважаючи на це, в країні зросла кількість українців, які офіційно працевлаштовані.

Німеччина – це країна, яка прийняла найбільшу кількість біженців з України. Деякі українці обрали саме ФРН через високу соціальну допомогу, яку пропонує німецька влада, інші ж намагаються інтегруватися в нове суспільство і знайти роботу, щоб самостійно забезпечувати себе. Але під час працевлаштування стикаються з перешкодами.

Справа в тому, що роботодавці в Німеччині неохоче приймають працівників, які не володіють німецькою мовою. І, незважаючи на те, що українські біженці проходять різноманітні мовні курси, лише 27% з них змогли отримати сертифікат рівня В2, який вимагають при прийомі на роботу.

Хоча і без знання німецької мови українці все ж зможуть працевлаштуватися, але частіше за все їм пропонують низькокваліфіковану роботу. Так, можна знайти вакансії пакувальників, прибиральників, посудомийок або кухарів.

У Німеччині змінилася ситуація з працевлаштуванням українських біженців - today.ua

У Німеччині змінилася ситуація з працевлаштуванням українських біженців - today.ua

Незважаючи на це, Федеральний інститут дослідження народонаселення відзначає позитивну динаміку в ситуації з працевлаштуванням українців - їх стало більше на німецькому ринку праці. Зокрема, починають шукати роботу ті, хто не міг це зробити раніше через відвідування мовних курсів.

Так, влітку 2022 року лише 16% біженців були працевлаштовані, навесні 2024 року – 30%, а вже до кінця минулого року отримали роботу 43% українських громадян у Німеччині.

Інформує today.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...