• Головна
  • Священика УПЦ МП, який допомагав ухилянтам втекти до Придністров'я, судять в Одесі
15:55, 19 лютого

Священика УПЦ МП, який допомагав ухилянтам втекти до Придністров'я, судять в Одесі

У Приморському райсуді Одеси слухають справу щодо настоятеля Свято-Преображенського храму УПЦ МП Юрія (Георгія) Дороша с. Маяки Біляївського району Одеської області.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

Наприкінці січня 2025 року Юрія Дороша затримали співробітники СБУ. Священика підозрюють у виправдовуванні збройної агресії Росії та незаконному переправленні осіб через державний кордон України.

Обвинувачення стверджує, що Дорош взяв 6100 доларів США у двох чоловіків, які хотіли ухилитися від мобілізації, та пообіцяв їм допомогти з втечею по воді до невизнаного Придністров’я.

Зараз священик УПЦ МП перебуває у СІЗО.

Відповідно до судової ухвали, Юрій Дорош обіцяв посприяти у незаконному виїзді за кордон щонайменше двом чоловікам мобілізаційного віку. Зокрема, за 5000 доларів США священик пообіцяв знайомому допомогти нелегально виїхати до Придністров’я (Молдова). 22 січня 2025-го чоловіки зустрілися та обговорили деталі: визначили розмір хабаря, а ще Дорош пообіцяв своєму «клієнту» виготовити закордонний паспорт у скорочений термін.

На пропозицію Дороша погодився ще один охочий ухилитися від мобілізації.

Аби перетнути кордон, Юрій Дорош зустрівся зі своїми «клієнтами» в одеському магазині «Іхтіандр», де вони придбали необхідне спорядження для перебування в крижаній воді: гідрокостюми, аквашкарпетки та обтяжувачі.

Потім Дорош на власному авто «Toyota Carina» відвіз чоловіків у приватний будинок. Там вони мали пройти навчання з інструктором щодо перебування на воді. Потрапити до так званого Придністров’я «клієнти» настоятеля мали через Кучурганське водосховище, що в селі Градениці.

За свої послуги Дорош отримав 2100 доларів США від одного «клієнта» та ще 4000 тисячі доларів США — від іншого.

Ці кошти під час обшуку в автівці Дороша знайшли та вилучили співробітники Служби безпеки України. Вони також затримали самого фігуранта. Доказом також став знайдений СБівцями телефон «Nokia» з сім-картою, що, ймовірно, використовувався для спілкування щодо незаконного перетину кордону. 3-го лютого 2025 року Приморський райсуд Одеси наклав на гроші та телефон арешт.

У іншій судовій ухвалі йдеться про те, що обшук провели і в будинку, де «ухилянти» могли готуватися до перетину кордону. Там знайшли телефон Apple, закордонний паспорт, 1100 гривень, 2000 євро, 16 доларів США, 46 румунських лей, 30 польських злотих, 55 молдовських лей. А ще — водонепроникний чохол, підводний електробуксирувальник для дайвінгу, ласти, термокостюм для дайвінгу термошкарпетки, термоперчатки, пояс для дайвінгу з навантажниками та маску з трубкою. На них теж наклали арешт 3 лютого.

24 січня 2025 року Приморський райсуд Одеси відправив Юрія Дороша під варту без права внесення застави. Він очікує на винесення вироку в Одеському слідчому ізоляторі. Водночас адвокат священика подав апеляційну скаргу, яку ще мають розглянути.

У судових документах не називають точної кількості чоловіків мобілізаційного віку, яким міг допомагати з ухиленням від мобілізації Юрій Дорош. Однак одеські ЗМІ з покликанням на джерела серед правоохоронців повідомляли, що священика вже затримували під час того, як він на власному авто віз чоловіка, якому мав допомогти перетнути кордон.

Водночас судових ухвал за той період щодо Юрія Дороша у відкритому доступі немає.

Раніше священика Юрія Дороша вже притягували до кримінальної відповідальності. Як йдеться у вироці Біляївського райсуду Одеської області від 18 вересня 2015 року, Дороша визнали винним у незаконному поводженні зі зброєю. Слідство встановило, що священик незаконно зберігав у домашньому сейфі дві гвинтівки, 16 патронів та дві ручні осколкові гранати. Затримання Дороша на російських православних сайтах називали «каральною операцією проти Церкви».

Тоді Дорош пішов на угоду з прокурором і до в’язниці не потрапив. Натомість йому дали випробувальний строк на 1 рік та 6 місяців. Зброю та боєприпаси знищили.

Наразі правоохоронці підозрюють Юрія Дороша у порушенні шести статей Кримінального кодексу України: «Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади» (частина 1 стаття 109), «Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України» (частина 2 статті 110), «Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників» (стаття 436-2), «Несанкціоноване поширення інформації про переміщення або розміщення ЗСУ» (стаття 114-2), «Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань» (стаття 114-1) та «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України» (стаття 332).

Юрію Дорошу загрожує позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

Інформує risu.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...