• Головна
  • МЗС : «УГКЦ стає осередком, навколо якого об’єднуються українці за кордоном»
12:09, 31 грудня 2024 р.

МЗС : «УГКЦ стає осередком, навколо якого об’єднуються українці за кордоном»

30 грудня у програмі «Відкрита Церква» з Главою Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішим Святославом заступниця міністра закордонних справ України Мар’яна Беца поділилася думками щодо ролі УГКЦ для українців, що опинились за межами Батьківщини, важливості адвокаційної місії УГКЦ за кордоном, а також розповіла про стратегічну співпрацю з Ватиканом у контексті війни.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Глобалізація Української Греко-Католицької Церкви є наслідком глобалізації українських громад за кордоном», — зазначила представниця МЗС.

Заступниця мінстра МЗС України розповіла, що історично українська діаспора була представлена в багатьох країнах, але з початком російської агресії в 2014 році та повномасштабним вторгненням у 2022 році кількість українців, які змушені шукати прихисток за кордоном, значно зросла: «На сьогодні понад 7 мільйонів українців змушені жити в різних країнах світу, і багато з них знаходять підтримку в релігійних громадах, зокрема в осередках УГКЦ».

Мар’яна Беца наголосила на важливості релігійних осередків для збереження національної ідентичності українців за кордоном. «Церква стає осередком, навколо якого об’єднуються українці, зокрема для збереження української мови, культури та традицій. Оскільки процес асиміляції в інших країнах є швидким, роль релігійних організацій, зокрема УГКЦ, є надзвичайно важливою для збереження ідентичності нашого народу», — підкреслила вона.

Особливо важливою для українців за кордоном є і духовна підтримка, яку вони отримують від УГКЦ. Як зазначила п. Мар’яна, релігійні осередки не тільки допомагають зберігати зв’язок із Батьківщиною, а й виступають як моральний та духовний оплот у часи війни.

«Візити Блаженнішого Святослава є надзвичайно важливими, оскільки вони не лише підтримують духовну єдність, але й допомагають достукатися до певних осіб та структур, де дипломатичний канал може бути менш ефективним. У країнах, де релігійний чинник має величезне значення, це дозволяє побудувати важливі мости підтримки України», — додала Мар’яна Беца.

Заступниця міністра закордонних справ також підкреслила важливість Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій як унікального механізму для міжконфесійного діалогу з державою. «Цей інститут є важливим і ефективним для забезпечення діалогу між релігійними організаціями і державою. Це дозволяє не лише забезпечити релігійну безпеку, але й сприяти зміцненню внутрішньої стійкості України під час війни», — зазначила вона.

Окрім цього, пані Мар’яна також поділилася думками про співпрацю між Україною та Святим Престолом, підкреслюючи важливість, так званої «тихої дипломатії».

Одним з важливих напрямків цієї співпраці, за словами Мар’яни Беци, є повернення українських дітей, які були насильно депортовані Росією. «Спільна місія України і Святого Престолу — повернути дітей додому. І це не публічний процес, але він надзвичайно важливий. Ми вже змогли повернути багатьох дітей, і ця робота триває», — наголосила вона.

«Ми розуміємо, який великий вплив має Папа Франциск у міжнародних відносинах. Його участь у мирних ініціативах, включаючи участь Святого Престолу у Першому мирному саміті, має велике значення для підтримки України. Святий Престол підписав окрему заяву, підтримуючи формулу миру президента Зеленського», — додала Мар’яна Беца.

Заступниця міністра закордонних справ України підкреслила, що підтримка Церкви є важливою для забезпечення не лише перемоги, але й справедливого миру для України: «Ми розуміємо, що тільки справедливий мир дозволить забезпечити безпеку Україні та її народові, а також зміцнить мир у Європі та у світі. Тому роль Церкви в цій боротьбі є надзвичайно важливою».

Інформує risu.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...