• Головна
  • Кабмін ухвалив рішення : виплати непрацездатним українцям переглянуть після ліквідації МСЕК
10:08, 13 листопада

Кабмін ухвалив рішення : виплати непрацездатним українцям переглянуть після ліквідації МСЕК

Кабінет міністрів України затвердив два законопроекти, пов'язані з ліквідацією медико-соціальних експертних комісій МСЕК). Зокрема, документи передбачають підвищення виплат для людей із повною втратою працездатності. Крім того, для людей з тимчасовою втратою працездатності суттєво збільшать терміни лікування та реабілітації.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду 12 листопада. Слід враховувати, що зміни ще не затверджені – остаточне рішення прийматиме Верховна Рада України.

"Стара бюрократична система МСЕК буде ліквідована... Сьогодні ми схвалюємо соціальний компонент цієї реформи. Два законопроекти, які регламентують соціальні послуги та страхові виплати", – заявив глава Кабміну.

Він уточнив, що розмір виплат із втрати працездатності залежатиме від оцінки стану людини. "Розмір виплат для людей з повною стійкою втратою працездатності порівняно з нинішнім суттєво зросте", – додав Шмигаль.

Водночас, для людей з частковою стійкою втратою працездатності держава компенсує різницю в зарплаті, яку така людина мала до страхового випадку, з тією, яку має після повернення на роботу.

Також запропоновані зміни збільшують тривалість оплачуваного лікування та реабілітації – з 4 місяців до 1,5 років та захищають людину від звільнення на весь період лікування. "Таким чином, система стане більш справедливою", – вважає Шмигаль.

Крім того, прем'єр нагадав, що нова система, яка змінить МСЕК, буде оцифрована. Її головна мета, за словами Шмигаля, – максимальна реабілітація та повернення людини до активного життя, а також адаптація робочого місця до її потреб.

"Будуть доступні опції дистанційної, заочної та виїзної оцінки", – запевнив глава уряду. Практикуючі лікарі багатопрофільних лікарень у складі експертних команд оцінюватимуть стан пацієнта за однією з трьох категорій:

    • стійке повне обмеження працездатності;
    • стійке часткове обмеження працездатності;
    • працездатна особа.

"Ми прагнемо досягти європейських стандартів ефективної реабілітації, де близько половини людей після хвороб чи травм знову ведуть активний спосіб життя. При цьому статус інвалідності зберігається. Він передбачає право на соціальні послуги, реабілітацію, пільги та підтримку у працевлаштуванні. Для тих, хто має інвалідність, ситуація не зміниться", – пояснив прем'єр.

Інформує obozrevatel.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...