09:00, 16 лютого 2022 р.
Інформаційна всеукраїнська кампанія з платіжної безпеки #ШахрайГудбай
Це вже друга спроба поліціантів покращити обізнаність громадян про кібергігієну та сформувати культуру безпечної поведінки у віртуальному просторі, а також нагадати основні правила безпеки безготівкових розрахунків.
Проєкт об’єднав близько 80 партнерів – це Нацбанк, Департамент кіберполіції Нацполіції, ЄМА, банки, платіжні системи, мобільні оператори, інтернет-магазини, поштові служби, обласні державні адміністрації та інші. Кампанія триватиме впродовж наступних трьох місяців в усіх регіонах України.
Найпоширеніші сценарії шахрайства за минулий рік: продаж неіснуючих товарів, псевдовиграші, телефонні шахрайства, фішингові ресурси для привласнення грошей або збору персональних даних, заволодіння грошима під приводом надприбутків та прохання знайомих про допомогу у соціальних мережах. В цілому за минулий рік кіберзлочинці ошукали громадян більше ніж на 193 мільйони гривень.
За 2021 рік кіберполіції вдалося скерувати до суду більше 2000 кримінальних проваджень, що стосуються саме інтернет-шахрайства. Із минулих років в роботі на даний час перебуває більше 6600 проваджень. До речі, саме шахрайські дії в Інтернет мережі становлять майже 70% від усіх звернень які надходять до кіберполіції».
Мета інформаційної кампанії нагадати громадянам про правила безпечних онлайн-платежів і поведінки у віртуальному просторі. Адже головна зброя проти шахраїв сьогодні – це обізнаність.
Попри те, що кіберполіція веде наступальну боротьбу, Інтернет-зловмисники щоразу вдосконалюють свої схеми або ж вигадують нові. Тому великий акцент на превентивній роботі з населенням, адже знання основних правил кібергігієни мінімізує ризики постраждати від злочинних дій хакерів чи інтернет-шахраїв.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:12
21 листопада
Спецтема
live comments feed...