16:00, 10 березня 2021 р.
В Запорізькій області розроблена стратегія зі створення безбар'єрного простору в Україні
Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору – це засадничий документ, який містить ініціативи для усунення бар’єрів у різних сферах життя, посилення можливостей та забезпечення рівних прав для всіх українців. Йдеться про досягнення безбар’єрності у шести вимірах: освітньому, інформаційному, цифровому, фізичному, суспільному та економічному.
«Сотні тисяч людей відчувають незручності через низку різних чинників. Це й невідповідна інфраструктура, і непристосовані освітні процеси, і бюрократичні перепони у сфері надання послуг. Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні покликана змінити цю ситуацію. Вдячний першій леді Олені Зеленській за увагу до цієї проблематики. Таку Стратегію дійсно чекають багато людей і сімей. Маємо зробити все задля її успішного впровадження», – зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Безбар’єрність має стати державною політикою та новою суспільною нормою. На цьому наголосила перша леді України Олена Зеленська.
«Сьогодні ми зустрілися, щоб звіритись, як рухається процес підготовки Стратегії. Для мене було важливим побачити, що до роботи залучена велика команда експертів, які напрацювали понад 600 пропозицій та ініціатив. Було проведено понад 30 інтерв’ю з фахівцями відповідних галузей та 15 стратегічних сесій. Тож є всі передумови, аби Стратегія жила не тільки на папері, а й була реалізована», – зазначила Олена Зеленська.
Працюючи над Стратегією, експертні групи вивчили та обговорили поточний стан справ, ключові виклики для безбар’єрності в Україні. На цій основі було підготовано комплекс рішень та ініціатив, які б сприяли побудові безбар’єрності в різних сферах. Крім того, при розробці ініціатив було проаналізовано кращі міжнародні практики створення безбар’єрного простору, зокрема країн Європейського Союзу, США, Канади, Великої Британії, Сінгапуру, Японії та ін.
Свої напрацювання за всіма шістьма напрямками безбар’єрності експерти презентували на засіданні міжвідомчої робочої групи. Члени робочої групи, зокрема керівники профільних Міністерств, взяли активну участь в обговоренні презентованих ініціатив.
«Мета Мінцифри – не тільки розвиток онлайн-сервісів, а й забезпечення рівного доступу до державних послуг для всіх українців. Питання цифрової безбар’єрності – важливий елемент Стратегії. Сьогодні українці вже активно користуються послугами онлайн. Ми працюємо над тим, щоб люди, які найбільше потребують допомоги – люди старшого віку, люди з інвалідністю, батьки дітей з інвалідністю, маломобільні люди, – мали змогу швидко та зручно отримувати послуги й електронні сервіси, без перешкод та бар’єрів», – зазначив віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Як зазначив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, попереду ще велика робота. Щоб узгодити та синхронізувати всі пропозиції до Стратегії, до кінця березня відбудеться ще одне засідання міжвідомчої робочої групи КМУ, що координує створення Нацстратегії безбар’єрності.
«До роботи над Стратегією був залучений потужний ресурс. Важливо, що велику увагу до підготовки документа, подання пропозицій проявили громади. Це дало змогу зробити роботу динамічною та ефективною. Таке об’єднання зусиль усіх стейкхолдерів буде важливим і на наступних етапах роботи, під час впровадження ініціатив, щоб отримати потужний і дієвий інструмент у побудові дійсно безбар’єрної України», – наголосив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
Проєкт Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні планується оприлюднити 9 березня, коли розпочнеться процес його громадського обговорення.
Після доопрацювання та погодження документу з дотичними органами державної влади вже у середині квітня його передадуть на розгляд та затвердження Кабінету міністрів України.
Довідка.
Національна стратегія створення безбар’єрного простору в Україні розробляється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання указу Президента України. Вона включатиме заходи для усунення перепон у різних сферах життя, посилення можливостей та забезпечення рівних прав для всіх українців. Йдеться про досягнення безбар’єрності у шести вимірах: освітньому, громадянському, цифровому, фізичному, суспільному та економічному. Також стратегія міститиме чіткі індикатори щодо ефективності впровадження її ініціатив.
Координує роботу над Стратегією міжвідомча робоча група Кабінету Міністрів України під головуванням міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова. До розробки Стратегії також долучилися більш ніж 230 експертів, понад 50 громадських організацій та аналітичних центрів із різних регіонів країни. Аналітичну та технічну підтримку надає експертний консорціум, який сформували Центр економічного відновлення, ІСАР «Єднання» та ГО «Безбар'єрність». Ця діяльність здійснюється за сприяння проекту ПРООН «Права людини для України».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:02
23 листопада
12:35
23 листопада
Спецтема
live comments feed...