17:07, 4 грудня 2020 р.
Медичні заклади Запорізької області відпрацьовують можливі наслідки аварійних ситуацій
Під керівництвом заступниці голови облдержадміністрації Олени Теряєвої в режимі онлайн відбулось позачергове засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області. У заході також взяли участь заступник голови облдержадміністрації Віталій Тишечко, керівниця апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації.
Учасники засідання обговорили епідемічний стан на території Запорізької області.
Як повідомила Олена Теряєва, стан захворюваності населення на території Запорізької області, на жаль, погіршується. На ранок 3 грудня у Запорізькій області зареєстровано 33 615 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19. За минулу добу було зареєстровано 1059 нових випадків захворювання. Це новий антирекорд кількості захворілих за добу. Запорізька область знаходиться на другому місці в країні після Києва щодо темпів розповсюдження хвороби. Загалом в області продовжує лікуватись 27 579 хворих. Госпіталізовано 1670 осіб, амбулаторно лікується 25 909 хворих на коронавірусну інфекцію. На сьогодні в області одужало 5706 осіб, зафіксовано 327 летальних випадків.
Така статистика захворювання потребує запровадження нових карантинних обмежень та пильного контролю за їх дотриманням.
Заступник директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Олександр Мащак зазначив, що з перших днів листопада в області спостерігається напружена ситуація з захворюваністю, за добу ми маємо 800-1000 нових хворих. На всіх територіях області перевищено базовий показник захворюваності. Найгірша ситуація у м. Енергодар, Якимівському, Пологівському та Оріхівському районах. Водночас, спад захворюваності відмічається у м. Бердянськ та Чернігівському районі.
Як наголосив Олександр Мащак, ріст захворюваності на COVID співпав з сезонним ростом захворюваності на грип та ГРВІ.
Зважаючи на ріст захворюваності, після обговорення питання, пропонується продовжити контролювати в області виконання всіх протиепідемічних заходів, представникам органів місцевої влади на територіях, де спостерігається ріст захворюваності, особисто вивчати можливості збільшення ліжкового фонду, наявність необхідної кількості медикаментів, медичного кисню та апаратів штучної вентиляції легенів у лікарнях, що приймають хворих.
Під час засідання окремо була заслухана кожна територія, де відмічається найгірша ситуація з захворюваністю на COVID. Зокрема, обговорені заходи щодо можливого поліпшення ситуації та необхідність стовідсоткового медичного страхування лікарів, які працюють з хворими.
В.о. директора Департаменту з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Андрій Булавінов доповів щодо забезпечення закладів охорони здоров’я області автономними джерелами живлення.
Було перевірено 21 заклад першої хвилі щодо забезпечення автономного енергоживлення. За результатами перевірки виявлено 41 джерело автономного енергопостачання. Проте, чотири генератори виявилися несправними, а у семи випадках зафіксована невідповідність можливого навантаження, - зазначив Андрій Булавінов.
Як відзначила Олена Теряєва, ситуація потребує вивчення та відпрацювання на кожній території, у кожному медичному закладі Запорізької області, що приймає хворих на COVID.
Трагедія, що сталася у Львівській області, коли загинуло двоє пацієнтів лікарні через відключення від електричної мережі, може статися де завгодно, і у Запорізькій області теж. Нам не можна цього допустити! Саме тому вчора на базі Оріхівської лікарні були проведені спеціальні навчання, покликані відпрацювати взаємодію всіх органів та дій відповідальних осіб, щоб оперативно та злагоджено реагувати для подолання наслідків аварії та забезпечити безперебійну роботу медичного обладнання лікарень. Все це зроблено, щоб не допустити повторення цієї страшної трагедії. Відпрацьований на практиці алгоритм дій повинен стати взірцем та “дорожною картою” для інших медичних закладів області. Але цей алгоритм повинен бути адаптованим, і відпрацьований кожним закладом охорони здоров’я окремо з урахуванням їх особливостей, - наголосила Олена Теряєва.
Згідно протоколу засідання комісії ТЕБ НС керівникам територій доручено:
створити робочі групи, до складу яких включити керівників закладів охорони здоров’я, територіальних підрозділів ГУ ДСНС, ПАТ “Обленерго”. Під особистим головуванням провести подібні тренування в закладах охорони здоров’я;
розробити чіткий алгоритм дій визначених осіб у разі ситуації відключення енергопостачання та підключення резервного джерела енергії;
про результати доповісти департаменту цивільного захисту Запорізької ОДА до 8 грудня 2020 року.
Нагадаємо, на базі Оріхівської центральної районної лікарні відбулись спеціальні навчання щодо ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, внаслідок якої було відключено енергопостачання. Проведення таких навчань мають здійснити всі заклади охорони здоров’я Запорізької області.
За підсумками засідання та обговорення нагальних питань керівникам територій надані доручення створити робочі групи та провести до 8 грудня подібні тренування в лікарнях та за їх підсумками розробити чіткий алгоритм дій реагування на різні сценарії наслідків надзвичайних ситуацій.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:02
23 листопада
12:35
23 листопада
Спецтема
live comments feed...