10:00, 4 червня 2020 р.
Поради від поліції Приморська - що робити щоб не стати жертвою мобільних шахраїв
Як повідомляє т. в. о. начальник Приморського відділення поліції Бердянського ВП ГУНП в Запорізькій області підполковник поліції Олег Михайлович Проданов, мобільні телефони не лише полегшили спілкування між абонентами, але і породили такий вид злочину, як телефонне шахрайство.
Схема його проста, але вирішальними тут є фактори несподіванки та гра на емоціях потерпілого.Шахраї дзвонять вам на мобільний, як правило, увечері або вночі (номер набирають найчастіше наздогад).
Якщо відповідає жінка, починається словесна атака. Питають, чи є син (чоловік, внук), якщо відповідь позитивна, то «голос» повідомляє, що він затриманий працівниками поліції або потрапив в яку-небудь біду (сюжет може бути найрізноманітніший).
Якщо жінка починає нервувати, розпитувати подробиці, шахрай тріумфує - жертва «на гачку». Аферисти - хороші психологи, не дають людині вийти зі стресової ситуації, ведуть діалог так, що потерпілі погоджуються допомогти родичеві та слухняно виконують поради «доброго» посередника.
Інколи шахраї просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з'ясувати справжню картину. А інколи міняють голос і представляються родичами.
Мета одна – виманити з вас гроші, які ви повинні, «рятуючи» родича, переказати на певний банківський розрахунок або перевести на названу шахраями сім-карту.
Щоб не стати жертвою таких шахраїв, треба слідувати наступним правилам:
Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.
У таких випадках ніколи не називайте своїх близьких на ім’я. Попросіть людину, яка представилася працівником поліції, назвати прізвище, ім'я, по батькові та дату народження затриманого родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.
Уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть в поліцію (телефон чергової частини «102») і перевірте інформацію, що є у вас.
Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть наразі бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.
Якщо ви або ваші знайомі все ж потрапили у ситуацію, коли незнайомі люди, представляючись поліцейськими, вимагають у вас гроші за розв'язання яких-небудь питань, негайно дзвоніть у поліцію. Цим ви або убезпечите себе від шахраїв, або, якщо «вимагач» дійсно є працівником поліції, допоможете очистити наші лави від випадкових людей.
Не забувайте: якщо ви намагаєтеся виручити своїх близьких за допомогою хабаря, то самі стаєте винними у злочині, передбаченому ст. 369 КК України «Пропозиція або надання неправомірної вигоди службовій особі».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:42
Вчора
10:39
25 листопада
09:04
25 листопада
07:14
25 листопада
Спецтема
live comments feed...