12:37, 22 січня 2020 р.
Керівництво Приморської ОТГ провели робочу нараду з Міністром соціальної політики України
Вчора, 21 січня, на території Веселівської селищної об'єднаної територіальної громади проходила робоча нарада "Модернізація системи соціальної підтримки населення України".
На зустріч приїхала Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська, заступник Міністра соціальної політики України Віталій Музиченко, предствники Департаменту соціального захисту населення Запорізької області, представники территоріальних органів соціального захисту області , районів та територіальних громад.
Від Приморського району на робочу нараду поїхали - Приморський міський голова Олена Божкова, її заступник Констянтин Гогунський та керівник управління соцзахисту Приморської РГА Валентина Поліщук.
На нараді Міністр соціальної політики Юлія Соколовська зазначила:
“Ми спрощуємо життя людей: уже цього року ми запровадимо систему фронт-офісів, яка дозволить надавати соціальні сервіси в кожній ОТГ. Тепер для подачі документів на призначення різних видів соціальних допомог людині не треба буде їхати у районний чи обласний центр. Даний сервіс буде доступний навіть у маленькому населеному пункті. Щоб стимулювати ОТГ до розвитку цієї системи, Мінсоцполітики платитиме за кожен прийом документів із державного бюджету. На це передбачено 150 млн грн”,
"Фронт-офіси лише прийматимуть документи та видаватимуть результати обробки заявникам. При цьому опрацюванням документів займатиметься “бек-офіс”, в який інформація направлятиметься одразу із декількох “фронтів”. Таким чином ми не лише розширимо мережу, а й оптимізуємо роботу всього механізму"
Після зустрічі Голова Приморської міської ради Олена Божкова виділила основні тези, того що було ще озвучено на зустрічі:
Декілька важливих нововедень з цього року в січні набув чинності новий Закону України №2671 – VIII «Про соціальні послуги».
• Змінився підхід до соціальних послуг. Новий закон спрямований «на профілактику складних життєвих обставин, подолання таких обставин або мінімізацію їх негативних наслідків для осіб/сімей, які в них перебувають» (Ст. 1 ч. 1), тоді як попередній визначав соціальні послуги як «комплекс заходів з надання допомоги»
• Звернутися щодо необхідності надання соціальних послуг відтепер може не лише особа, яка потребує послуг або її законний представник, а також і інші особи, в інтересах осіб, які потребують таких послуг (Ст. 19 ч. 1). Тобто, для прикладу, вчителі отримують більше можливостей для профілактичної співпраціз соціальними службами.
• Створення Реєстру отримувачів та надавачів соціальних послуг (Ст. 15) та самого переліку 17 базових соціальних послуг, надання яких отримувачам забезпечуватиметься, зокрема, виконавчими органами органів місцевого самоврядування, в т.ч. об’єднаних територіальних громад (Ст. 1 ч. 1, Ст. 16 ч.6).
• Нова класифікація соціальних послуг, відповідно до етапності - соціальну профілактику, підтримку та обслуговування (Ст. 16). • Визначення чіткого переліку осіб, послуги яким надаються за рахунок бюджетних коштів, незалежно від рівня їхнього доходу (Ст. 28 ч. 2). • Впровадження таких механізмів надання соціальних послуг як ведення випадку (Ст. 18) та екстрене (кризове) надання соціальних послуг (Ст. 23). Спірними нюансами є відсутність вказаних Реєстрів, Класифікаторів, Стандартів, Критеріїв діяльності надавачів соціальних послуг і т.д. та порядку їх введення, що ставить під сумнів повноцінну імплементацію Закону.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:47
27 листопада
13:42
27 листопада
12:52
27 листопада
Спецтема
live comments feed...