Bloomberg дізналося деталі : ЄС і США провели переговори щодо мит

Більшість мит адміністрація Сполучених Штатів відмовилася скасовувати.

Представники адміністрації США заявили, що більшість тарифів, накладених на Євросоюз, не буде скасовано, пише Bloomberg.

У понеділок у Вашингтоні відбулися переговори глави Єврокомісії з питань торгівлі Мароша Шефчовича із міністром торгівлі США Говардом Лутніком і торговим представником Джеймісоном Гріром. Як розповіли виданню люди, знайомі з їх перебігом, представник ЄС, переговори "досягли незначного прогресу".

За даними джерел видання, представники США зазначили, що 20% "взаємних" мит, які були знижені до 10% на 90 днів, а також інші мита, зокрема на автомобілі та метали, не будуть повністю скасовані.

Зазначається, що ЄС запропонував, щоб обидві сторони скасували всі мита на промислові товари, включно з автомобілями. Утім, США поки що відхилили цю пропозицію.

Надалі переговори між двома сторонами триватимуть на технічному рівні.

Мита США: останні новини

Як повідомляв раніше УНІАН, Європі загрожує катастрофа через мита США проти Китаю. Останній виготовляє широкий спектр доволі дешевих товарів – від електромобілів і побутової техніки до іграшок і сталі. Більша частина цих товарів донедавна була призначена для американського ринку. У Європі зростає побоювання, що наплив китайської продукції буде демпінгувати ринок, послаблюючи місцеву промисловість у Франції, Німеччині, Італії та решті країн ЄС. 

Також стало відомо, що президент США Дональд Трамп має намір запровадити нові мита на комп'ютерні чіпи та ліки. За даними NYT, до цього може призвести розслідування щодо імпорту мікросхем і фармацевтичних препаратів, яке розпочала адміністрація президента США. Нові мита будуть введені відповідно до розділу 232 Закону про розширення торгівлі від 1962 року, який дає змогу президенту запроваджувати торговельні обмеження для захисту національної безпеки країни.

Тим часом Китай збирає союзників для протистояння торговельній війні Трампа. Агентство Reuters повідомило, що пекінські дипломати взаємодіють з урядами інших країн, проти яких спрямовані мита, зокрема, надсилають листи з проханням про співпрацю. У них сказано про необхідність багатополярності та об'єднання зусиль країн. Зазначається, що були встановлені контакти з давніми союзниками США в Європі, Японії та Південній Кореї. 

Інформує unian.ua