Майже половина опитаних українців (45%) вважають, що перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США наближає мир, свідчать результати опитування, опублікованого на сайті Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) у п'ятницю.
Із них 15% вважають, що мир стає набагато ближчим, а решта 30% кажуть, що мир стає трохи ближчим.
Про те, що мир, навпаки, стає більш віддаленим, говорять 14% (про значне віддалення - 5%, про певне віддалення - 9%). Решта 40% або вважають, що нічого не зміниться, або не змогли визначитися зі своєю думкою.
Лише 7% переконані, що мир може бути повністю справедливим для України. Й лише 11% вважають, що мир буде повністю несправедливим для України. Більшість українців перебувають між цими крайніми думками й питання більше в пропорції - чи буде більше виконання вимог України або, навпаки, більше виконання вимог РФ.
Загалом 23% українців вважають, що за Трампа мир буде переважно або повністю справедливим для України. Що буде переважно або повністю несправедливим вважає 31%. Ще 29% вважають, що буде і виконання вимог України, і поступки РФ, і важко сказати, чого саме буде більше. Решта 18% не змогли визначитися зі своєю думкою.
Виконавчий директор КМІС Антон Грушецький, коментуючи результати дослідження, зауважив, що "навіть зараз близько 80% українців вірять у можливість успіху у війні в разі належної підтримки від західних союзників, проте є гостре відчуття невчасного та недостатнього відправлення зброї. На цьому тлі низка заяв від високопосадовців США, що начебто Україна не так сильно потребує зброї, викликає в найкращому разі здивування, хоча насправді - роздратування. Саме тому це тло і формує атмосферу, в якій обрання Трампа не викликає однозначно песимістичних оцінок, а ми бачимо обережні прогнози та очікування січня, коли Трамп отримає президентські повноваження".
Упродовж 2-17 грудня 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус", до якого за власною ініціативою додав запитання про сприйняття перемоги Дональда Трампа.
Методом телефонних інтерв'ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (із випадковою генерацією телефонних номерів і подальшим статистичним зважуванням) у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія) було опитано 985 респондентів. Опитування проводили з дорослими (віком 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, контрольованій урядом України.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% - для показників, близьких до 10%, 1,8% - для показників, близьких до 5%. В умовах війни, крім зазначеної формальної похибки, додається певне систематичне відхилення.
Інформує interfax.com.ua