Двосторонні зустрічі Україна-ЄС стартують у Люксембурзі

Делегація України у Люксембургу 11 та 12 листопада бере участь у двосторонніх зустрічах з Європейською комісією у межах офіційного скринінгу відповідності законодавства України праву ЄС, присвяченого переговорному розділу 18 “Статистика”.

Про це повідомляє Міністерство юстиції України, передає Укрінформ.

Зазначається, що такі зустрічі є частиною переговорного процесу вступу країни до ЄС, а розділ “Статистика” є завершальним у блоці питань, що входять до Кластеру 1 “Основи процесу вступу до ЄС”, який вважається визначальним впродовж всього процесу переговорів про вступ.

“Статистика є основою для ухвалення обґрунтованих рішень як на національному, так і на міжнародному рівнях. Для України, яка прагне стати повноправною частиною європейської спільноти, розвиток її статистичної системи та її гармонізація з європейськими стандартами є не просто технічним питанням, а кроком до глибшого взаєморозуміння, довіри та стратегічного партнерства з ЄС”, - наголосила головна переговірниця, віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина.

Вона впевнена, що доступ європейської спільноти до достовірних та актуальних даних про Україну дозволить краще оцінити потенціал нашої співпраці та спільного розвитку.

“Ми залишаємось відданими на шляху фундаментальних трансформацій, зміцнення демократії та верховенства права в Україні, очікуємо наступних кроків щодо реалізації рекомендації Єврокомісії щодо відкриття першого кластеру у 2025 році та готові до динамічної роботи для досягнення спільної мети”, – додала урядовиця.

У міністерство зауважили, що під час двосторонньої зустрічі українська делегація презентує стан імплементації законодавства України у сфері офіційної статистики до права ЄС, інституційну структуру та адміністративну спроможність виробників офіційної статистики, майбутні плани щодо гармонізації законодавства у сфері офіційної статистики, а також основні виклики, що стоять на цьому шляху перед національною статистичною системою України.

Делегація представить доповіді щодо статистичного законодавства, інституційної рамки та адміністративної спроможності, якості статистичних даних, інфраструктури та методології, економічної, галузевої, міжгалузевої та демографічної статистики та статистики навколишнього середовища.

Як повідомляв Укрінформ, високий представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель та єврокомісар з питань сусідства та розширення Олівер Варгеї заявляли, що скринінг законодавства триває успішно, тож якщо Україна виконає всі умови, Комісія очікує на початок переговорів щодо кластерів, починаючи з базових питань, якнайшвидше у 2025 році.

Інформує ukrinform.ua