У 2018 році рішенням Запорізької обласної ради була прийнята «Програма розвитку лісового фонду Запорізької області на період до 2022 року». Програма має надзвичайну актуальність в умовах сьогоднішнього економічного стану країни, коли неспроможність більшості населення придбати енергоресурси в необхідній кількості, штовхає громадян на скоєння незаконних рубок як у лісових масивах так і в полезахисних лісових смугах, особливо в не ресурсних степових районах.
У 2018 - 2019 роках лісогосподарським підприємствам області було виділено з екологічного фонду обласного бюджету 9390,8 тис. грн, за рахунок яких було створено майже 1000 гектар нових захисних лісових насаджень.
Протягом 2020 року лісогосподарськими підприємствами області заплановано створення 443 га лісових культур, усі шляхом лісорозведення. Весною створено лісових культур на площі 72,3 га: ДП «Пологівське ЛМГ» – 52 га та ДП «Мелітопольський лісгосп» – 20,3 га (16 % від плану року, в т. ч. 70,3 га за кошти з державного бюджету та 2 га за власні кошти). До кінця осені 2020 року буде висаджено ще 370,7 га: 300 га за кошти обласного бюджету та 69,7 га – кошти державного бюджету, 1 га – власні кошти підприємства.
У 2020 році лісогосподарськими підприємствами області заплановано здійснення догляду за лісовими культурами на площі 3545 га, з них 25 га – лісовідновлення та 3520 га – лісорозведення.
План доповнення раніше створених лісових культур на 2020 рік складає 204 га, з них лісовідновлення – 4 га за власні кошти підприємств та лісорозведення – 200 га за рахунок державного бюджету.
Обробіток ґрунту під культури наступного року (лісорозведення) заплановано на площі 70 га по 2 підприємствам: ДП «Мелітопольський лісгосп» – 20 га та ДП «Пологівське ЛМГ» – 50 га.
Подальше, виконання Програми розвитку лісового фонду Запорізької області дасть змогу створити умови для:
досягнення оптимальних показників рівня лісистості Запорізької області шляхом створення в максимально короткі строки нових насаджень найбільш економічно та екологічно доцільними способами і технологіями;
підвищення водозахисних, ґрунтозахисних, санітарно-гігієнічних, інших корисних властивостей лісів і захисних лісових насаджень;
поліпшення якісного складу лісів, підвищення їх продуктивності і біологічної стійкості.
Детально про план створення лісових культур восени 2020 року можна дізнатися на сайті управління лісового та мисливського господарства.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю