Заступник голови облдержадміністрації Віталій Тишечко провів зустріч з представниками громадської організації «Екокоаліція Запоріжжя». Учасники зустрічі обговорили можливу взаємодію, спрямовану на поліпшення якості навколишнього середовища і моніторингу його стану у Запорізькій області.
За словами активістів, забруднення повітря залишається однією з найгостріших проблем Запорізької області. Різними установами, які проводять спостереження за станом повітря, постійно фіксуються перевищення нормативів екологічної безпеки.
За інформацією Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, робота мобільної лабораторії моніторингу довкілля працює в цілодобовому режимі. Проте лише у м. Запоріжжя. Для того, щоб проводити виїзди по області, в установі немає коштів. На цей рік є повна забезпеченість для функціонування лабораторії, проте потреба виїзду лабораторії в область, залишається.
Як наголосив Віталій Тишечко, необхідно розробити дієвий алгоритм дій та налагодити комунікацію між усіма причетними службами.
- Екологічна безпека – це основа зручного для життя міста. Я повністю підтримую ініціативу “Екокоаліції Запоріжжя” щодо необхідності впровадження щоденного моніторингу якості повітря на території міста. Це дозволить розуміти реальний стан речей та оперативно реагувати на погіршення ситуації. Але першочергово ми повинні зобов’язати всі підприємства у місті встановити фільтри для зменшення рівня шкідливих викидів у повітря. Як варіант, підприємства, що погодяться на модернізацію, в обмін отримають певні пільги від міста.
Зробити Запоріжжя екологічно безпечним – цілком реально. Для цього потрібно реалізувати усього 5 важливих пунктів. Перший – встановлення фільтрів на підприємствах і модернізація виробництва. Другий – створення ефективної системи управління твердими побутовими відходами. Третій – підвищення надійності очисних споруд. Четвертий – очищення водних об’єктів. І п’ятий – запровадити альтернативні види транспорту, наголосив Віталій Тишечко.
Також, за словами Віталія Тишечко, буде розглянуто питання додаткового фінансування діяльності лабораторії на цей рік та є запит на фінансування у розмірі 1 млн 422 тис грн на наступний рік. Планується створити програму фінансування екологічної лабораторії на 5 років, де чітко будуть прописані всі необхідні видатки.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю