Приморська громада в нинішньому адміністративної територіальному форматі доживає останні три місяці. Місцеві вибори 25 листопада змінять не тільки депутатський склад, але й значно розширять територіальні межі громади.
Від сільських територій в управлінській структурі оновленої Приморської громади будуть представлені депутати та старости. І якщо з виборчим процесом в депутати громади згідно з новим законодавством питань не виникає, то не зрозуміло як будуть призначатися в громадах на посаду старости. В уряді з цього приводу ведуться суперечки.
Під час круглого столу « Місцеві вибори 2020: нова система, нова територіальна основа» Народний депутат України Олена Бойко з цього приводу пояснила що Старости обиратимуться на непрямих виборах і матимуть досить широкі повноваження, щоб представляти інтереси мешканців громади у місцевій раді.
Але відповідно до ч. 2 ст. 5 Конституції України носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Ніхто не може узурпувати державну владу (ч. 4 ст. 5 Конституції України) В Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування (ст. 7 Конституції України). Відповідно до Рішення КСУ №6-рп/2005 від 05.10.2005р. положення частини другої статті 5 Конституції України «носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ» треба розуміти так, що в Україні вся влада належить народові. Влада народу є первинною, єдиною і невідчужуваною та здійснюється народом шляхом вільного волевиявлення через вибори, референдум, інші форми безпосередньої демократії у порядку, визначеному Конституцією та законами України, через органи державної влади та органи місцевого самоврядування, сформовані відповідно до Конституції та законів України.