Пресслужба Приморського відділу поліції повідомляє:
Як повідомив т.в.о. начальника Приморського ВП 26.05.2020 представниками Приморського відділення поліції та Управління соціального захисту населення Приморської міської ради, на території м.Приморська організовано проведення заходів, направлених на доведення населенню діючого законодавства щодо протидії домашньому насильству.
Мета заходів – привернути увагу громадськості до актуальної проблеми - запобігати домашнім насильствам, активізація діяльності громадських об’єднань і державних установ з метою запобігати насильству, захисту прав жінок і чоловіків в Україні та формування ненасильницької ідеології всіх верств населення стосовно нетерпимого ставлення до насильства.
Проблема домашнього насильства є дуже важливою, більшість жертв жінки. З 07 січня 2018 року вступив в законну силу новий Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», в якому запропоновано новий підхід до боротьби з цим негативним явищем у суспільстві.
Під домашнім насильством тепер розуміється будь-яка дія фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, а також погрози вчинення таких діянь.
Постраждалими визнаються особи, незалежно від того, чи проживають вони спільно зі своїми кривдниками, чи ні (наречені, подружжя, колишнє подружжя, мати, батько, діти, їх батьки, брати, сестри, нерідні батьки, опікуни, піклувальники, їхні діти, прийомні діти, діти-вихованці, інші родичі до двоюрідного ступня зв’язку , особи, які спільно проживали або проживають однією сім’єю, але не перебувають у шлюбі, їх діти та батьки) та особи, які проживають разом (будь-які інші родичі, люди, які пов’язані спільним побутом, мають спільні права та обов’язки). Постраждалою дитиною визнається не лише та, яка зазнала домашнього насильства, а й свідок (очевидець) такого насильства.
Протягом поточного року: до Приморського відділення поліції надійшло 71 заяв та повідомлень про вчинення правопорушень, пов’язаних з домашнім насильством, 61 з яких від жіночої статі; працівниками Приморського відділення поліції поставлено на облік 39 осіб категорії «сімейний насильник», з яких 7 осіб жіночої статі; всього перебуває на обліку 105 осіб вищевказаної категорії, з яких 14 жіночої статі.
До адміністративної відповідальності за порушення ст.173-2 КУпАП «Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування» притягнуто 71 особа, 24 особи з яких притягнуто повторно протягом року, стосовно кривдників винесено 10 термінових заборонних приписів.
Санкція статті 173-2 КУпАП передбачає покарання у вигляді штрафу від 170 до 680 гривень, або громадські роботи від 30 до 40 годин, або адміністративний арешт до 15 діб. За кримінальне правопорушення, пов’язане з домашнім насильством (ст.126-1 ККУ), правопорушник може бути покараний судом у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 5 років, або позбавленням волі на строк до 2-х років.
У разі вчинення будь-якого домашнього насильства, постраждалі мають право звернутися із відповідною заявою (повідомленням) до Приморського відділення поліції за тел. «102», (06137) 7-39-20, або за адресою: м.Приморськ вул.Центральна б.39.