Мій дім - моя фортеця. Так кажуть, коли вважають власну домівку найбезпечнішим місцем на планеті, місцем, де можна уникнути несправедливості та кривди.
Але що робити, якщо власний дім є пасткою і загрозою для життя. У зв’язку з карантинними заходами у світі відслідковується тенденція до збільшення кількості домашнього насильства.
Не виключенням є і Приморська громада. Так, з початку карантину до Управління соціального захисту населення з Приморського відділення поліції надійшло 15 повідомлень про скоєння домашнього насильства, одне з яких закінчилося трагічно – загинула мама двох неповнолітніх дітей.
Ізоляція під час карантину схожа до клітки, в якій сім’ї мають перебувати цілими днями. Ймовірність, що можуть виникати конфлікти чи суперечки, суттєво зростає. В таких умовах важливо зберігати свої особисті межі та межі інших. Це означає – дозволяти собі та іншим висловлювати свої думки, відповідати за власну поведінку, демонструвати самоповагу і повагу до інших, вміти чути та намагатися досягти компромісу.
У разі виникнення випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі, найперше, куди можна звернутися по допомогу – це поліція, зателефонувавши за номером 102.
Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15-47, працює цілодобово;
Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335, або з мобільного 116 123, працює цілодобово;
Дитяча «гаряча лінія» 0-800-500-225, 116-111 з мобільного;
Урядовий кол-центр 15-45;
«Гаряча лінія» Координаційного центру з надання правової допомоги 0-800-213-103;
Управління соціального захисту населення Приморської міської ради (вул. Паркова,91 тел.(06137)7-03-06, 7-03-04).
Якщовизнаєте, щосередвашихсусідівєпроблемнісім'ї, абосім’ї, деєособизінвалідністю, чилюдипохилоговіку, ставшисвідкомможливогодомашньогонасильства, відразужповідомляйтевідповідніоргани! Незалишайтесьостороньінебудьтебайдужими! Виможетеврятуватичиєсьжиття!