Пам'ятка від Приморської ЦРЛ щодо профілактики від короновірусу

Що треба знати про коронавірусну хворобу?

Це тяжка гостра респіраторна інфекція, симптомами якої є:

- гарячка,

- кашель,

- нежить,

- головний біль,

- біль у м'язах,

- утруднене дихання,

- ураження кишкового тракту.

Перші випадки цього захворювання зареєстровані в Китаї, місті Ухань, провінції Хубей в грудні 2019 року.

За останні 3 місяці хвороба поширилась на всі континенти. В березні 2020 року ВООЗ оголосила пандемію цього захворювання.

Вірус передається повітряне – крапельним, аерозольним та контактно – побутовим шляхом. Вірус вражає легені   людини та розвивається тяжка пневмонія.

Рівень захворюваності зумовлений високою чутливістю людей до цього вірусу, особливо це небезпечно для людей похилого віку.

Інкубаційний період при цьому захворюванні триває до 14 днів. На протязі всього цього періоду людина може інфікувати інших людей. Захворювання може протікати в легкій, середній та тяжкій формах. По статистиці 80% захворювання протикає в легкій формі, 20% - в тяжкій.

При появі вище вказаних ознак захворювання хворі повинні звертатися до сімейного лікаря за телефоном, який зареєстрований в декларації.

Особи, які повернулись з країн, де є випадки коронавірусної хвороби, за відсутності симптомів (кашель, лихоманка, затруднене дихання), повинні підлягати самоізоляції на 14 днів.

Пам'ятка про самоізоляцію.

Що означає "самоізоляція"?

Самоізоляція - це, в першу чергу, утримання від контакту з іншими для того, щоб зменшити ризик інфікування. Самоізоляція виключає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше, ніж 2 метри, або тривалістю понад 15 хвилин).

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою (тільки після консультації телефоном).

Якщо ви не впевнені, чи потребуєте ви самоізоляції, або не знаєте до кого звернутися, будь ласка, зателефонуйте на Урядову гарячу лінію: 1545

Для кого потрібна самоізоляція?

Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус СОVID-19.

Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на СОVID-19.

  • Якщо ви нещодавно повернулись із провінції Хубей Китайської Народної Республіки, Ірану, Північної Кореї окремих регіонів Італії (Ломбардія, П'ємонт та Венето) або з інших країн про які повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я України - навіть якщо у вас відсутні симптоми.

  • Якщо ви нещодавно повернулись із Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше, ніж 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції (подорож, контакт з хворим тощо).

Як підготуватись до самоізоляції?

Спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому чи приймати відвідувачів та гостей. Поясність це друзям та родичам, а також обговоріть можливість дистанційної роботи із роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря, та попередньо повідомте його про причини рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до кого ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

Що робити, якщо Ви проживаєте не одні.

Якщо ви проживаєте з сім'єю чи сусідами, потрібно ізолюватись в окремій кімнаті, яка добре провітрюється. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також  готувати їжу та харчуватись окремо - зробіть це.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук із милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю, використовуйте одноразові серветки та хустинки. Під час необхідних контактів із людьми завжди одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або хоча б максимально мінімізуйте контакт із ними.

Як організувати доставку харчових продуктів?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість, попросіть друзів або родичів доставляти Вам харчові продукти та необхідні   покупки   до   вхідних   дверей   або   користуйтесь   послугами  доставки з дистанційною оплатою.

Що робити, якщо Вам необхідно покинути житло?

Якщо у Вас виникла гостра потреба покинути місце самоізоляції - одягайте маску та мінімізуйте контакти із людьми. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни  кашлю.

Що робити якщо в Вас з'явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у Вас з'явились симптоми (кашель, ускладнене дихання, підвищена температура, діарея) - негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливі контакти з особами, хворими на гострі вірусні захворювання.

Адміністрація КП "Приморська ЦРЛ".