Не дивлячись на те, що надії та очікування, більшості виборців нового Президента та Уряду, про швидке підняття економіки та життєвого рівня не збулися, але на даний момент партія «Слуга народу» серед виборців все одно тримає першу позицію - 45,4% українців віддали б за цю партію свої голоси сьогодні, «Опозиційна платформа - за життя» на другому місці 13,8%, "Європейська солідарність" -12,3%, "Батьківщина" - 8%. Про це свідчать результати дослідження, проведене соціологічною службою Центру Разумкова. Хоча в дослідженні йшлося про парламентські вибори, але схожа тенденція значима і для місцевих виборів, які повинні відбутися в жовтні цього року.
У зв'язку з тим, що вибори до місцевих рад особливо, як ніколи раніше будуть доленосними для нашої території та боротьба за можливість управляти територією, її потенціалом і ресурсами на цей раз будуть неймовірно активними, ми вирішили на підставі наявної на сьогодні інформації поміркувати про те , що нас може очікувати на майбутніх виборах.
Почнемо з того, що в Приморському районі не завершено формування об'єднаних територіальних громад. Під питанням існування так званої Північної громади Приморського району. До складу якої спочатку входило шість сільських рад знаходяться в північній стороні Приморського району. Їх безкінечна війна за центр громади, привела до того, що три сільські ради з шести побажали приєднається до сусіднього Бердянського району, створивши так звану Долинську громаду. І хоча бажання трьох приморських сільських рад об'єднається з бердянцями велике. Але, в Запорізькій обласній раді кивають на прийнятий Закон Верховної Ради № 2189 від 30.09.2019, де ясно написано, що громади будуть створюватися виключно за перспективним планом розвитку території затвердженим до 20 грудня 2019 року. У зв'язку з тим, що три громади занадто пізно заявили про своє бажання об'єднатися з іншою територією, тому північній громаді напевно все ж таки бути. Хоча, якщо бути до кінця об'єктивними, то згідно з тим же закону, рішення про зміну центру північної громади з с.Юр'ївка на с.Болгарку було прийнято на початку 2020 р. що суперечить законодавчому акту. Але як то кажуть якщо не можна, але дуже хочеться, то тоді можна. І знову спливає болюче питання про центр. У разі, якщо Юр'ївцям, Елисеївцям та Елизаветовцям не вдасться перейти до Долинської ОТГ, злободенне питання з центром північної громади знову може стати каменем спотикання і нових чвар. Точно по тій же причині Орловська сільська рада не змогли об'єднатися і створити свою громаду з інзовцями. Суперечки де буде центр затягнулися і вже коли все ж таки дійшли домовленості, що центром майбутньої перспективної громади стане с. Інзівка, настав лютий 2020 року, і якщо у північних сільських рад є ще шанс перестрибнути в сусідній вагон, то для орловців і інзовців поїзд пішов безповоротно.
Хочеться додати, що представники трьох сільських рад, бажаючих приєднатися до Долинської громаді, не здають своїх позицій. Нещодавно вони отримали лист із Запорізької обладміністрації, про те що зміни в перспективному плані розвитку території все ж можливі, якщо вони зможуть самостійно довести економічну спроможність їх майбутньої території. На сьогодні цими сільськими радами посилено ведеться робота зі створення доказової бази їх економічної спроможності - розрахунки, звіти, прохання і затвердження. Тому, з огляду на мінливість українських законів і діаметрального трансформування поточних рішень чиновниками, не можна виключити та таку можливість, що мрія північних сільських рад приєднатися з бердянцями здійсниться.
Однак , виходячи з інформації, якою ми володіємо на сьогодні, можемо припустити, що Приморський район роздрібнитися на три громади Приморську, Новоолексіївську і Коларівського. Але, у зв'язку з тим, що новий уряд вже подейкує про політику укрупнення громад, шляхом їх злиття з більшими та економічно потужними громадами, можемо припустити, що в майбутньому Новоолексіївська громада також увійде до складу Приморської ОТГ.
В Запорізькій області громади будуть об'єднані під п'ятьма містами районного значення - Запоріжжя, Мелітополь, Бердянськ, Енергодар (як варіант обговорювалася Василівка) і Пологах (Токмак як центр не відбувся через статус депресивного).
Ще одна новація - префекти замість державних адміністрацій. Вони покликані контролювати законність прийнятих місцевою владою рішень, при необхідності - виносити протести та навіть припиняти занадто бурхливу по їх баченню діяльність місцевих рад. При цьому, як уже стало традиційним в нашій країні їх функції на сьогодні не виписані, знаходяться в стадії обговорення, хоча вибори не за горами.