27 січня, на сесії Приморського міської ради, було прийнято рішення про закриття і ліквідації Мариновський школи. Це вже друга сільська школа, яка закрита через нечисленність (перша була Гюневская). За 2019 рік в Україні через малу кількість учнів закрито 200 шкіл.
На території Вячеславского сільської ради ще в минулому році працювало дві школи - Вячеславская і Маринівська. П'ять років тому піднімалася тема про можливе об'єднання малочисельних шкіл району та в той час, вибираючи між Вячеславской і Маринівка школами, преференцію віддавали Мариновський, так як її відвідувало майже вдвічі більше учнів і її будова вважалося новим форматом (їй всього 30 років, сучасна будівля з новими комунікаціями). У цій школі перебувала найкраща навчальна багатьом ремеслам майстерня, на територі висаджений чудовий сад, який був визнаний свого часу одним з семи чудес Приморського району. Про численні нагороди, перемоги і досягнення учнів школи ми не будемо писати, так як це займе дуже багато часу.
Але! Як говорив ще в стародавні часи Геракл Ефеський: "Все тече, все змінюється". З кожним роком кількість дітей в Вячеславской школі збільшувалася, а в Мариновський зменшувалася. І прийшов час, коли чисельний склад учнів в Маринівці став менше встановленого державою мінімуму; 23 до 25. У вересні минулого року, коли Вячеславскій сільрада ще був у складі району, долю школи вирішували районні депутати. Рухомі надією, що Мариновський школа зможе відродитися, вони прийняли рішення призупинити і на час законсервувати школу в очікуванні кращих часів, залишивши її на піклування директора школи і бухгалтера.
В кінці 2019 року, Вячеславскій сільська рада приєднується до Приморської громади. В результаті, адміністративних та управлінських змін, знову було піднято питання про статус Мариновський школи і подальшої її долі.
За словами директора школи Василя Драганова, перспектив, що в недалекому майбутньому кількість учнів збільшиться і школа зможе наповниться щасливими учнями, немає. Молодь роз'їхалася і народжувати молодих Мариновців вже в селі нікому. У зв'язку з цим, на позачерговій сесії Приморської ОТГ, 27 січня було прийнято рішення про припинення шляхом ліквідації Мариновський ЗОШ, з чим депутати міськради майже одноголосно погодилися.
Далі, при міській раді буде працювати ліквідаційна комісія. Василь Драганов поінформував, що 60% майна школи було вже передано іншим школам району. Знамениту Маринівську майстерню передадуть першій міській школі. Василь Драганов просив врахувати, що сільська школа є стратегічним об'єктом для МНС-ників, вона внесена в програму порятунку людей на випадок аварії на Енергодарської електростанції, шкільне бомбосховище і сьогодні готове приймати біженців, якщо раптом що. Крім того, там знаходиться водойма, звідки пожежні легко наповнюють ємкості для пожежогасіння. У літню пору через велику рослинності, територія вимагає численних обкосів, в іншому випадку там виникає дуже пожежо-небезпечна ситуація.
Безсумнівно, прекрасне сучасне приміщення потрібно зберегти і знайти йому гідне застосування. Начальник міського відділу освіти Ольга Галанина запропонувала на базі Мариновський школи проводити спортивні та мистецькі гуртки.
Светалана Македонська порадила створити там або житло для переселенців, або хоспіс для людей похилого віку громади. Благо, що шкільні класи невеликі і їх легко можна переобладнати під житлові кімнати.
Що ж все-таки буде в приміщенні колишньої школи, ми дізнаємося через час. А поки депутати переймаються правильним оформленням ліквідаційного процесу, а також як виділити з бюджету кошти на охорону території.
Коли ми вийшли із залу засідання, я поцікавилася у Василя Драганова про подальші плани, адже дуже важко і боляче бачити своїми очима, коли руйнується дітище всього твого життя. На що колишній директор школи сказав: "Про емоційну частину того, що відбувається я мовчу. Це особиста трагедія, про яку не можу говорити спокійно. А плани у мене прості - я вже на пенсії, і збираюся няньчити онуків, а якщо візьмуть мене охоронцем, буду охороняти свою рідну й улюблену школу ".