ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ» проти насильства

У рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» Управлінням соціального захисту населення Приморської міської ради було організовано конкурс дитячого малюнка «Світ без насильства очима дітей». Активну участь у конкурсі взяли студенти ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ», адже вони розуміють важливість цієї проблеми.

На сьогодні у світі залишається критичною проблема насильства. На жаль, в нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження із членами сім’ї, зокрема із дітьми, є внутрішньою проблемою цієї сім’ї і не потребують втручання соціуму. Проблема насильства над дитиною довгий час була закритою для обговорення та висвітлення не лише в Україні, через що їй не приділялося достатньо уваги. Не вівся облік жертв сімейного насилля, пошук методів корекційно-реабілітаційної роботи та шляхів вирішення даної проблеми.

Ще не так давно в нашому суспільстві вважалося неприйнятним говорити відверто про насилля в сім’ї. Проте ця форма насильства існує давно і зустрічається досить часто: вона розповсюджена серед людей різних національностей, різного фінансового та соціального статусу, в сім’ях віруючих тощо. Більше того, таке насильство ніяк не можна пояснити нинішньою економічною нестабільністю, оскільки воно наявне й у відсталих, і в економічно розвинутих країнах.

За рішенням журі переможними роботами конкурсу в ІІІ віковій категорії (14-18 років) стали малюнки студенток ВСП «Ногайський коледж ТДАТУ». І місце зайняла робота талановитої студентки 31 групи спеціальності 201 «Агрономія» Ісаєвої Тетяни, ІІ місце віддали студентці 20 групи, спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Козирь Дар’ї, ІІІ місце отримала студентка 36 групи спеціальності 193 «Геодезія та землеусрій» Фрікіна Дар’я.

Запрошуємо поділитися своїми думками, щодо запобігання критичної на наш час проблеми насильства, Козирь Дарю: «Своїм плакатом я хотіла показати, як важливо бути небайдужим. Агресія виникає у середовищі підлітків через ігнорування цього явища та спробу дорослих закрити очі на реальні проблеми: жорстокість, бездушність та внутрішню порожнечу. Досить часто діти знущаються над тими, хто слабший за них для того, щоб викликати повагу та здобути авторитет. Хоча досягти цього можна і більш гуманними шляхами: гарним навчанням, достойною поведінкою, особистими досягненнями у спорті, танцях, тощо. Це є неправильно і цього треба позбуаватися.

Наступна ідея, яку я виділила у своїй роботі – це думка про те, що насильство породжує насильство. Дитина, яка стає жертвою домашнього насилля, дуже часто сама стає агресором та буллером.»

Діти – це маленькі люди, вони мають ті ж права, що і дорослі: право на рівний захист перед законом; право не піддаватися жорстокому ставленню; право на життя та фізичну недоторканність; право на найвищі стандарти фізичного та психічного здоров’я та інші. Тому саме право на захист від насильства над особою, особливо в сім’ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема. Сотні мільйонів дітей та молодих людей у кожному куточку планети страждають від його проявів зі сторони інших людей – сторонніх та близьких. Насильство в сімї, цькування у школі, агресія в соцмережах – теми, які постійно піднімаються та обговорюються. Усім слід пам’ятати, що жорстоке поводження з дітьми, нехтування їхніми інтересами не лише завдає непоправної шкоди їх фізичному здоров’ю, але й тягне за собою важкі психічні та соціальні наслідки. У більшості дітей – жертв насильства – з’являються серйозні відхилення в психічному, фізичному розвитку, в емоційній сфері.

Жихар Людмила.

Козирь Даря